2024. július
A forró nyári hónapok sem teltek eseménytelenül, a NASA Curiosity marsjárója élénksárga kénkristályokat fedezett fel a Marson, melyeket korábban soha nem találtak a bolygón. A Curiosity 2014 óta a Sharp-hegy megmászásán dolgozik, ebben a régióban bukkant a különleges leletre. A projekt tudósa szerint ez a felfedezés nagyjából olyan, mint egy oázis találni a sivatagban, nem kellene ott lennie, de mégis ott van és most azon dolgoznak, hogy még többet megtudjanak arról, hogyan keletkezhetett.
Szintén tavaly júliusban sikerült először a NASA-nak 4K-s videót sugároznia a Nemzetközi Űrállomásra és vissza lézeren keresztül, ami fontos momentuma volt a jövőbeli Artemis-küldetéseknek. Az űrügynökség jövőbeli tervei között szerepel, hogy 4K minőségben streameljen majd a Nemzetközi Űrállomásról, így még jobb felbontásban lehet majd kommunikálni az asztronautákkal, de ezzel a technológiával akár a Holdról is lehet majd közvetíteni.
A nyár utolsó hónapja a Starliner körül keringett, miután továbbra sem tudta eldönteni a NASA, hogy mikor tudna visszaérkezni a Földre az űrkapszula első legénysége. Végül augusztus végén az űrügynökség úgy döntött, hogy nem kockáztatja az emberek életét, Sunita Williams és Butch Wilmore űrhajósok csak 2025-ben fognak visszatérni a 10 naposra tervezett küldetésükből. A Starliner űrkapszulát pedig legénység nélkül fogják visszahozni a Földre.
2024. szeptember
A szeptember hihetetlen izgalmakat tartogatott az emberiség számára, ugyanis elindult a Polaris Dawn küldetés, melynek során négy, civil asztronauta 1400 kilométeres magasságig jutott, továbbá végrehajtották a világ első kereskedelmi űrsétáját. Jared Isaacman, Scott "Kidd" Poteet, Anna Menon és Sarah Gillis szeptember 10-én útnak indult a SpaceX Crew Dragon űrhajójával, hogy elérjék az 1400 kilométeres magasságot, 50 éve nem volt ilyen távol a Földtől egyetlen ember sem, elképesztő felvételek sikerültek.
2024. október
Az év során több tesztet is végrehajtott a SpaceX Starship űrhajójával, ám a legemlékezetesebb az októberi, ötödik tesztrepülés volt, melynek során történelmet írt a vállalat, ugyanis először sikerült elkapniuk az indítóállomásra visszaérkező első fokozatot. A vállalat arra törekszik, hogy olyan űrhajókat és rakétákat készítsek, melyeket többször is újra lehet használni. A Mechazillának becézett hatalmas mechanikus karokat, melyek az indítóálláson találhatóak, most először vetette be a SpaceX, a siker pedig nem maradt el. Ezzel egy új korszakot nyitottak az űrutazás felé. A java pedig csak 2025-ben jön.
Szintén októberben útjára indult a NASA Europa Clipper űrszondája, melynek célja a Jupiter-rendszer, azon belül is az Európa hold, ahol a tervek szerint különféle méréseket fog végezni. Ha minden jól megy, akkor a szonda 2030-ban fogja elérni a célját, az űreszköz már több mint 20 millió kilométerre van a Földtől.
2024. november
Novemberben kiderült, hogy Nagy Klaudia Vivien lett Magyarország első űrorvosa, az ő feladata lesz nyomon követni a magyar űrhajósjelöltek egészségi állapotát, többek között ő figyel Kapu Tibor és a tartalékos, Cserényi Gyula felkészülésére is. Klaudia elsőként végezte el sikeresen az Európai Űrügynökség (ESA) által akkreditált űrorvos szakképzést, és a jövőben speciális egészségügyi ellenőrzéseket is végez majd az űrhajósokon.
A Nemzetközi Űrállomás már évek óta szolgálja az emberiséget, de folyamatosan romlik az állapota és a jelenlegi tervek szerint 2030 környékén meg fog semmisülni. Ehhez azonban segítségre lesz szükség, amit a SpaceX fog elvégezni. Ennek részeként novemberben először hajtott végre pályakorrekciót a SpaceX Dragon űrhajója, melynek Draco hajtóműveit néhány percre be kellett indítani, hogy elmozdítsa az űrállomást.
Az év végén Donald Trump, megválasztott amerikai elnök megjelölte, hogy 2025-ben az új NASA igazgató Jared Isaacman milliárdos lesz, aki 2024-ben történelmet írt a Polaris Dawn küldetése során. Sokan remélik, hogy Isaacman új nézőpontot fog hozni az egyre hanyatló űrügynökséghez, akik ráadásul decemberben bejelentették, hogy tovább késleltetik az Artemis II és Artemis III küldetéseket. Ennek megfelelően leghamarabb 2027-ben léphet ismét ember a Holdra. A hírek szerint egyelőre nem sikerült megoldani az Orion kapszula hőpajzsának biztonságosabbá tételét, mely súlyosan megsérült a 2022-es küldetése során.