A japán űrkutatási hivatal (JAXA) nemrégiben hivatalosan is megerősítette, hogy a januárban a Holdon landolt SLIM leszállóegységük túlélte a dermesztő holdi éjszakát, az eszköz feléledt, miután a Nap végre olyan szögben érte a napelemeket, hogy ismét fel tudja tölteni az akkumulátorait.
Japán januárban történelmet írt, ugyanis sikeresen landolt a Hold felszínén SLIM leszállóegységükkel, ám nem várt probléma merült fel, ugyanis az űreszköz az orrán landolt, emiatt sokáig vészüzemmódban volt, mivel a napelemek nem tudtak kellően feltölteni az akkumulátorokat. Ezután pedig jött a hosszú holdi éjszaka, amit az indiai a Chandrayaan-3 leszállóegysége és holdjárója anno nem élt túl.
A JAXA legfrissebb jelentése szerint a SLIM-nek mindez sikerült, ugyanis az eszköz most helyreállította a kapcsolatot a Földdel. Annak ellenére, hogy a holdraszállót nem a zord holdi éjszakákra tervezték, amikor a hőmérséklet eléri akár a -133 Celsius fokot, úgy tűnik átvészelte ezt az időt. A kommunikáció egyébként rövidre sikeredett, ugyanis amikor a Nap megsüti ezt a részt, akár plusz 100 Celsius fok is lehet a hőmérséklet, ezért most megvárják, amíg az eszközök hőmérséklete visszacsökken és előkészítik az egységeket a műveletek folytatására.