Honor Magic5 Lite teszt - megújult külsővel csábítgat

2023. március 05.
93.6241
Figyelem! Ez a cikk már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
marco profilja, adatai
marco
Mondhatjuk, hogy mostanra már menetrendszerűen érkeznek a Honor évek alatt kialakított szériáinak legújabb tagjai, amiben találhatók hajlítgatható, valamint közép- és felsőkategóriás modellek is, és mindegyik sorozatnak a megvannak a maga jellemző tulajdonságai. Nincs ez másképp mostani tesztalanyunkkal sem, hiszen a Honor Magic5 Lite a Magic széria minden ismert jellemzőjét magán hordozza, azonban egy másik vonalból is ihletetet nyert, már ami a dizájnt illeti.


A Honornál a Lite vonal mindig a középkategóriát célozza a kínálatban, de annak is a felső szegmensébe próbál elhelyezkedni, ami általában sikerül is neki. A Magic5 esetében a gyártó együtt mutatta be a nagyközönégnek a Magic Vs és a Magic5 Pro társaságában a készüléket az MWC 2023 keretein belül.

Azonban utóbbi egyelőre nem jelent meg hazánkban (hivatalos információk egyelőre nincsenek is a hazai megjelenésről), szemben a most terítéken lévő készülékkel - így ha valaki friss Honort akar birtokolni, jelenleg ebben a készülékben találhatja meg kizárólag a számítását.

Az új mátrix kamerasziget hoz változást hátul

Az új mátrix kamerasziget hoz változást hátul


Kezdjük is a legnagyobb változással, a külső jegyekkel! A tavaly nyáron bemutatott Magic4 Lite-tal ellentétben a legkirívóbb változás a kijelzőt érte, hiszen a tavalyi modelltől eltérően a mostani iteráció lekerekített képernyővel operál, ami drasztikus változás a megjelenés szempontjából. És tegyük hozzá, nagyon jól is áll a készüléknek a módosítás.

De nem csak szebb, "okosabb" is a képernyő, hiszen végre OLED-et kap a vásárló, nem pedig LCD-t, és ez nagy - és tegyük hozzá kötelező - előrelépés. A frissítési frekvencia már a tavalyi modellben is 120Hz volt, ez idén sem változott. Az 1080×2400-as felbontás egy 20:9-es képarányú, 6,67 hüvelyk méretű képernyőt tölt ki pixelekkel, a megjeleníthető szín 1,07 milliárd.

A lekerekített szélek miatt az ember jobban félti az ilyen készüléket, mint a hagyományos telefonokat, éppen ezért a Honor edzett üveget tett a Magic5 Lite-ba - persze azért ezt ne egy betonperemen teszteljük. Ha már a képernyőnél tartunk, fontos megjegyezni, hogy akár 800 nites értéket is elér a fényerő, ami azt jelenti hogy tűző nap mellett is kiválóan látjuk annak tartalmát.

A lekerekített képernyő pedig elöl

A lekerekített képernyő pedig elöl


Roppant meglepő lépés, hogy a mindössze 7,9 mm vékony készülékházba ugyanaz a Qualcomm Snapdragon 695 CPU (2*A78*2,2 GHz+6*A55*1,8 GHz) és Adreno 619 GPU került, amely már a tavalyi készülékben is volt. És bár ez nagyon nem mai csirke, természetesen tökéletesen gördülékeny mindennapi használatot tesz lehetővé, sőt még játszani is lehet rajta viszonylag rendesen - de a legújabb játékokkal nem lesz csutkóra húzott grafika, az már egyszer biztos.

A COD Mobile legutóbbi frissítése nem okoz neki különösebb problémát, de azért már érezhető egy komolyabb robbanás + heccsát kombónál, hogy az elkövetkező két év játékait már nem erre a chipsetre fogják tervezni. Egy Genshin Impact sem röccentette meg túlságosan, éppen csak imitt-amott. Ebben azért erősebb a Honor 70 ha mindenképpen a gyártó egyéb középkategóriás modelljei közül szeretnénk választani.

Ha már játék - vagy épp filmnézés - akkor nem mehetünk el szó nélkül amellett, hogy a készüléken csak egyetlen hangszóró van (tehát mono a hangzás), a kijelző pedig nem kapott HDR képességet, így a tartalomfogyasztási vagy szórakozási élmény viszonylag limitált.

A kijelzőt edzett üveg védi

A kijelzőt edzett üveg védi


A 6 GB+128 GB memória+háttértár kombóval kapható készülékben gravitáció-érzékelő, képernyő alá rejtett ujjlenyomat-olvasó, giroszkóp, iránytű, környezeti fényérzékelő, közelségérzékelő, és természetesen NFC is került. A kommunikációért 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 GHz és 5 GHz) Wifi és Bluetooth 5.1 felel. A helymeghatározás a szokásos GPS/AGPS/GLONASS/BeiDou/Galileo rendszerekkel kompatibilis.

A 161,6 mm magas és 73,9 mm széles készülék a maga 175 grammjával konkrétan pehelysúlyú, pedig igen bitang aksi került bele. Az 5100 mAh kapacitású akkumulátor nemes egyszerűséggel a jelenlegi legjobb aksi a DXOMARK teszterei szerint, nekünk felhasználóknak ez abban nyilvánul meg, hogy két napig is kibírja egy feltöltéssel normál használat mellett. Csak filmnézéésel egyébként brutális, közel 20 órás működést csikartunk ki belőle.

Vezetékmentes töltést továbbra sem kapunk, a vezetékes töltés 40 Wattal történhet, ami manapság már a minimum elvárás ebben a kategóriában. Ez egy meglepő és negatív változás a Magic4 Lite-hoz képest, ahol ez az érték 66Watt volt. A dobozban töltőt ehhez sajnos már nem kapunk, de ez nem csak trend hanem manapság követelmény is.

Nincs jack, nincs microSD, USB-C és egyetlen hangszóró van

Nincs jack, nincs microSD, USB-C és egyetlen hangszóró van


Több külföldi adatbázisban egyébként fel van sorolva a szupertöltő a doboz részeként, de ez nem valós információ. A két SIM-et is kezelni képes telefon nano SIM-eket fogad, amiből mindkettő lehet 5G-s, a microSD támogatásról azonban le kell mondaniuk a vásárlóknak, ahogyan a jack-dugóról is.

A Magic széria egyik megkülönböztető jele a körkörösen elrendezett kamerasziget, ebben a mostani készülék is tartja magát a hagyományokhoz. A hátlapon található mátrix csillaggyűrű elrendezés három kamerát és egy villanót foglal magában. A fénylesők tekintetében egy 64 MP-es (F1.8) fő-, egy 5MP-es (F2.2) széles látószögű és egy 2MP-es (f2.4) makró kamerát kapunk, amik egész jól teszik a dolgukat bizonyos körülmények - tehát nappali fény - mellett.

Ahogy azonban érkezik a homály, a rendszer kezdi elveszíteni egyébként viszonylag jó képességeit, a képek kezdenek zajossá válni, a részletgazdagság pedig megszűnni látszik, egyre több az elmosódás. Ezen az éjszakai mód sem segít sokat, nagyon lassan készülnek el a képek, ráadásul nincs optkiai képstabilizálás sem. De nyilván nem ezzel a készülékkel kell forgatni a legújabb Sikoly éjszakai jeleneteit, jobb tisztában lenni a limitációkkal.

Mindössze 7,9 mm vékony a Magic5 Lite, mégis bitang aksi került bele

Mindössze 7,9 mm vékony a Magic5 Lite, mégis bitang aksi került bele


A szelfikamera továbbra is 16MP-es (F2.45), sok csodára nem kell számítani vele kapcsolatban, teszi a dolgát. A hátsó kamerákkal készült videók felbontása maximum FullHD (30fps) lehet, a digitális zoom pedig nyolcszoros értéket tud, az előlapi fényleső szintén ugyanezen tulajdonsággal bír, de zoom nélkül. Fényképek tekintetében a hátsó kamerák maximum 9216×6912 pixel, az első kamera pedig 3456×4608 pixelt tud rögzíteni.

A műanyag hátlap szerencsére nem túlzottan csúszós - mármint mihez képest ugye - , és bár a hatalmas kameraszigetet látva először azt gondoltam, nem lesz kényelmes a használat, azonban a teóriám megdőlni látszik, hiszen egyáltalán nem zavaró a hátul kitüremkedő kör, még a viszonylag nagy tenyeremmel sem akadok bele soha abba.

IP-besorolást nem kapott a telefon, tehát hivatalosan semennyire sem víz és porálló, és ilyen tekintetben teszteket sem végeztünk rajta. Az Android 12-vel és MagicUI 6.1-gyel érkező készülék kellően jó felhasználói élményt nyújt, és minden funkció amit a tavalyi készülék tudott (ilyen például a DualView), ebben is megtalálható.

Android 12, MagicUI 6.1, GMS

Android 12, MagicUI 6.1, GMS


A mindennapi használatban egy kényelmes, operációs rendszer szintjén fluid készüléket kapunk a Honor Magic5 Lite képében, aminek bár vannak gyengécske pontjai, ugyanígy rendelkezik kiemelkedő tulajdonságokkal is, úgy mint a kategóriájához viszonyítva kiváló képernyő, a nagyszerű aksiidő, vagy a nappali fénynél igazán jó fotós képességek.

A konkurenciaharc viszont nagyon erős, sok kihívóval kell szembe néznie a készüléknek. A Magic5 Lite minrhárom nagy hazai telkónál (is) kapható, smaragdzöld, titánezüst és éjfekete színben 159.990 forintos áron.
 
  • Funkciók
    8
  • Ár/érték
    7
  • Dizájn
    9
  • Hardver
    7

Közelít az ajánlotthoz

78%
8 hozzászólás

petrovicsz

1 éve, 7 hónapja és 25 napja

Sajnos már nincs igazi olcsó alternatíva a Honor kínálatban, ami nagy kár, mert alapvetően megbízható készülékek. De 160 ezres indulóár elég morcos.

válasz erre

Ronalddo

1 éve, 7 hónapja és 26 napja

Dizájnban nagyon komoly az előrelépés, kár hogy a hardver maradt a r?gi..

válasz erre

Mordorer

1 éve, 7 hónapja és 26 napja

Elég komolyan felzárkózott ez a teló! Kinézetben mindenképpen!

válasz erre

Kisfaludy82

1 éve, 7 hónapja és 26 napja

Hát ezt a Snapit illett volna cserélni, ha már 30 ezerrrel drágább mint a tavalyi...

válasz erre

Porthos

1 éve, 7 hónapja és 26 napja

Szép letisztult készülék lett.

válasz erre

CharlieFirpo

1 éve, 7 hónapja és 27 napja

Korrekt ajánlatnak tűnik, de az árak nagyon mennek felfelé... szomorú smiley

válasz erre

TEchie

1 éve, 7 hónapja és 27 napja

Elölről tiszta Honor 70! meglepett smiley Nagyon jó húzás ez szerintem, mert végülis ugyanazt nézi a felhasználó, de jelentősen olcsóbban. A proci meg... Hát nem játékra kell venni.

válasz erre

Fikarc

1 éve, 7 hónapja és 27 napja

Az elődje még "csak" 130K volt és azt is sokalltam. Viszont tény hogy ez a lekerekített képernyő rengeteget dob rajta, más ligába emeli.

válasz erre