Közös projektbe kezd a Roszkozmosz és a Kínai Nemzeti Űrhivatal (CNSA), akik szeretnének ember nélkül atomerőművet telepíteni a Hold felszínére a későbbi holdbázisok energiaellátásához. A Holdra telepített automatizált atomreaktor koncepciója viszonylag friss a két fél számára, amit 2035-ig szeretnének megvalósítani. Ennek érdekében pedig a két ország bejelentette a Nemzetközi Holdkutató Állomás (ILRS) létrehozására irányuló szándékát is.
A holdbázis létrehozásához partnerként más országokat is szívesen vár a két fél, ám valószínűleg kicsi az esélye annak, hogy a NASA csatlakozzon a kezdeményezéshez, leginkább politikai okok miatt. Arról egyelőre nincsenek információk, hogy az automatizált atomreaktort hogyan fogják a Hold felszínére juttatni, de a Roszkozmosz állítása szerint a technológia megvalósulásához közel járnak, a tervek szerint 2033 és 2035 között sikerülhet a telepítés.
Hasonló atomreaktoros megoldáson egyébként a NASA és az Egyesült Királyság is gondolkodik, a Rolls-Royce márka már dolgozik egy kompakt nukleáris reaktor megvalósításán, melyet inkább űrutazásokhoz használnának.