Az Amerikai Űrkutatási Hivatalnál is több olyan projekt van jelenleg, melyek alternatív megoldásokat próbálnak fejleszteni az űrutazáshoz. A Rolls-Royce 2021-ben kötött megállapodást az Egyesült Királyság Űrügynökségével, hogy tervezzenek egy atommaghasadási rendszert, és a közelmúltban be is mutatták innovatív fejlesztésüket.
A márka megosztott egy képet, melyen az űrben használt mikro-nukleáris reaktor korai fázisú terve látható, amely a vállalat szerint biztonságos és rendkívül robusztus tüzelőanyag használatára lett tervezve. A Rolls-Royce elmondása szerint minden uránrészecske több védőréteggel ellátott kapszulába van zárva, amelyek elszigetelési rendszerként működnek, lehetővé téve, hogy ellenálljanak a szélsőséges körülményeknek.
A Rolls-Royce Micro-Reactor is designed to use an inherently safe and extremely robust fuel form. Each uranium particle is encapsulated in multiple protective layers that act as a containment system, allowing it to withstand extreme conditions.https://t.co/OOc9kBGXDx pic.twitter.com/wkXmZgzhrs
— Rolls-Royce (@RollsRoyce) January 27, 2023
A tervvel kapcsolatban több információt nem árult el a vállalat, de ha sikerül nekik megépíteni az atomenergiával működő meghajtót, akkor a jövőben akár Rolls-Royce "motorok" szállíthatják az embereket az űrben. A közelmúltban számoltunk be arról, hogy a NASA is egy hasonló projekten dolgozik, amivel 45 nap alatt el lehetne jutni a Marsra.