Még 2023 novemberében indította el a SIRIUS-23 elnevezésű projektjét az Orosz Tudományos Akadémia Orvosbiológiai Problémák Intézete (IBMP), melynek során hat embert zártak el 366 napra egy szimulált környezetbe, mely a mélyűrutazás és a holdfelszíni műveletek körülményeit szimulálta.
Még 2024 novemberében ért véget a projekt, a hattagú legénység összesen 366 napon keresztül zárt környezetben élt és dolgozott. A legénység tagjai négy nőből és két férfiból állt, amire korábban még nem volt példa. A SIRIUS-23 küldetés aprólékosan újraalkotta a legénységgel rendelkező holdküldetés kulcsfontosságú szakaszait: átszállás a Holdra, dokkolás egy orbitális állomással, felszíni műveletek és a visszaút.
A legénység öt szimulált leszállást hajtott végre négyfős csapatok váltogatásával, de a virtuális valóság rendszereknek köszönhetően még űrsétát is szimuláltak. Mindezek mellett orvosbiológiai kutatásokat is végeztek a tagok, de vizsgálták a legénység stressztűrő képességét is, például volt 36 órás alvásmegvonás is. A SIRIUS-23 kutatási program 52 kísérletet tartalmazott pszichológiai, fiziológiai, immunológiai, anyagcsere- és mikrobiológiai vizsgálatokon. Eredmények várhatóan csak 2025-ben lesznek.