Christopher Nolan a Csillagok között című filmjében már megmutatta, hogy milyen lenne belerepülni egy fekete lyukba, ám a NASA Discover szuperszámítógépe is készítette most egy 360 fokos szimulációt, mely még realisztikusabban mutatja be, milyen lenne elérni a szingularitást.
A fekete lyuk eseményhorizontja az a pont, ahonnan nincs visszatérés, ez a régió választja el a fekete lyukat az univerzum többi részétől. Ha egyszer valami átlépi ezt a küszöböt, semmi - még a fény sem - sem kerülheti el a fekete lyuk gravitációs vonzását. A vizualizációkat Jeremy Schnittman asztrofizikus, a NASA Goddard Űrrepülési Központjának munkatársa hozta létre egy szuperszámítógép segítségével.
Két különféle nézőpontból is megnézhetjük, milyen lenne egy fekete lyukba belerepülni vagy beleesni. Az egyik egy olyan szemszög, ami elkerüli az eseményhorizontot és visszatér, a másik pedig beleesik a fekete lyukba, ahonnan már nincs visszatérés. A szimulációban használt fekete lyuk hasonló a Sagittarius A*-hoz, a Tejútrendszer közepén található szupermasszív fekete lyukhoz, ami Napunk tömegének 4,3 milliószorosa.