Még 2019-ben készült először fotó a Messier 87 galaxisban található szupermasszív fekete lyukról, amivel az Eseményhorizont Távcső (EHT) csapata történelmet írt, melyen jól látható a jelenség eseményhorizontja, most ugyanez a csapat egy másik fekete lyukról készített képet, amin látszódnak a mágneses mezők.
A Sagittarius A*-ról, a Tejútrendszer közepén található szupermasszív fekete lyukról készült új fotón először látható polarizált fényben a jelenség. A kép a fekete lyuk körül spirálisan körbefutó mágneses térstruktúrákat rögzítette. A csapat most először használta a fény polarizációját a Sagittarius A* mágneses mezőinek leképezésére.
A polarizált fény segít csökkenteni az erős fényforrások tükröződését, ami lehetővé tette a csapat számára, hogy élesebben lássák a fekete lyuk szélét, és feltérképezzék az ott jelen lévő mágneses erővonalakat. Ezek a mágneses mezők kulcsfontosságúak az anyag fekete lyukakba való felszaporodásának és az energiasugarak kilökésének szabályozásában, amelyek a világegyetem leglátványosabb jelenségei közé tartoznak - állítja De Laurentis professzor az IFLScience-nek. Ez a Sagittarius A*-ról készült kép újabb lépést jelent a fekete lyukak jobb megértésében és a galaxisukra gyakorolt hatásuk felé.