Még idén nyáron készített infravörös fotót az Amerikai Űrügynökség Juno elnevezésű űrszondája a Jupiter egyik holdjáról, melytől mindössze 80 000 kilométerre volt - a képen élénkvörös foltokként láthatók a lávafolyások és lávatavak alakzatai.
Valahogy így nézhet ki a pokol is, ahogy a Jupiter Io nevű holdja izzik a világűrben, melynek felszínén vulkanikus tevékenység zajlik. A NASA Juno űrszondája a Jupiter körül kering és folyamatosan gyűjti az adatokat a bolygóról és a holdjairól, így sikerült az Io közelébe kerülnie a szondának. Az adatok alapján az űrügynökség kutatói megállapították, hogy több száz vulkánnak ad otthont a hold.
Az űrszonda a tervek szerint december 15-én ismét felfedezi az Io-t, amely a NASA szerint a legvulkanikusabb hely a Naprendszerben. A tudósok abban reménykednek, hogy több adatot gyűjthetnek a Hold vulkánjairól és mágnesességéről, valamint igyekeznek feltérképezni a hold belső szerkezetét is. A tervek szerint a jövőben még közelebb fog merészkedni az Io-hoz a Juno űrszonda.