A Google Photos egy igen népszerű fotókezelő és tárhely applikáció, melynek legújabb változata egy meglehetősen hasznos funkcióval bővül. A képek mellett ugyanis videókat is kezel a megoldás, melyeket az új változattal már utólag is még stabilabbá tehetünk.
Az okostelefonkkal készült videók többsége ugyanis még mindig nem igazán stabil, hiszen viszonylag kevés készülék rendelkezik például optikai képstabilizátorral, illetve a legtöbben szimplán a kezükben tartva videóznak. Persze családi alkalmak megörökítésére a mai csúcsmobilok ilyen téren is bőven elegendőek, de az utólagos stabilizálás hasznos lehet.
A működéssel kapcsolatban még viszonylag kevés az információ, vélhetően a tömeges használat után derül majd ki, hogy mennyire is működik jól az új szolgáltatás. Persze időbe telik a folyamat, egy 19 másodperces Full HD videót például 16 másodperc alatt stabilizált egy Google Pixel mobilon a friss applikáció.