A Mars Sample Return (MSR) küldetés az egyik legambiciózusabb projekt, amelyet a NASA az Európai Űrügynökséggel (ESA) együttműködve tervezett, melynek lényege, hogy a Földre juttassák a Perseverance rover által gyűjtött mintákat, ám egy független bizottság szerint jelenleg ez nem megvalósítható.
A terv az, hogy egy leszálló- és egy visszatérő egységet juttatnak el a Marsra, hogy felvegyék a Perseverance által gyűjtött mintákat, majd egy idegen bolygóról rakétakilövést hajtanak végre, ami pályára áll, végül elindul a Föld felé és ott sikeresen landol is. A jelenlegi tervek szerint ez 2031 körül megvalósulhatna, ám van egy kis bibi.
A független vizsgálatot végző testület jelentése alapján mind az ütemterv, mind a költségvetés irreális a NASA marsi minta-hazajuttató missziója esetében, egyszerűen nem megvalósítható. Mindezek mellett 20 megállapítást és 59 ajánlást adtak a NASA-nak. A testület számításai szerint 8-11 milliárd dollárba kerülne a projekt, ami jóval több, mint amit a NASA korábban becsült, ráadásul új technológiát kellene kifejleszteni, ami nagyon sok idő és kockázat.