Az ujjlenyomat-olvasók már hosszú évek óta jelen vannak a hordozható számítógépek piacán, ugyanakkor az okostelefonok tették egy közismert biztonsági megoldássá ezt a technológiát, mely szépen lassan minden hordozható eszközünkbe beépülhet.
Manapság már a középkategóriás okostelefonok és a táblagépek egy része fel tudja mutatni a specifikációs lapján, a laptopok kapcsán pedig szintén növekedik az ujjlenyomat-olvasós modellek száma. A Google a hordozhat gépek piacán a Chrome OS névre keresztelt rendszerével egyre erősebb szereplőnek számít, hiszen komoly nevek dobnak piacra Chromebook-okat.
Az amerikai óriáshoz közelálló források szerint hamarosan ujjlenyomat-olvasó támogatást kap a Chrome OS, melynek már a mostani rendszerben is van némi nyoma. Erre néhány nagyobb partner biztosan egyből ráugrik, így a bejelentés után nem sokkal jöhetnek az ujjlenyomat-olvasós, komolyabb Chromebook modellek például az Acer-től vagy a HP-tól.