Újabb gigapert indítottak a ChatGPT ellen a floridai lövöldözés miatt

2026. május 12.
4.4431
Maniac profilja, adatai
Maniac
Nem kizárt, hogy a jövőben több precedens értékű koncepciós per is indul a ChatGPT, illetve az OpenAI ellen még a Floridai Állami Egyetemen történt tömeges lövöldözés miatt, amiben a vád szerint az AI segítette az elkövetőt.
 

Most az egyik áldozat házastársa, Vanda Joshi indított pert, amelyben azzal vádolta meg az OpenAI-t, hogy a ChatGPT hónapokon át tartó beszélgetések során segítséget és információt is nyújtott a lövöldözőnek ahhoz, hogy kivitelezhesse tettét.

Joshi ügyvédei szerint az AI segített például a gyilkosnak a megfelelő fegyverek kiválasztásában, kellő információt és ismereteket adott át neki azok működéséről, sőt a lövöldözésre való felkészülésben egyaránt segített neki.

A legmegrendítőbb rész az volt, hogy a ChatGPT konkrétan ötletet adott a gyilkosnak arra, hogy amennyiben gyermekeket is bevon egy tömeges lövöldözésbe, az nagyobb figyelmet kapna, illetve az országos hírekbe is bekerülhetne. Az OpenAI jelezte, hogy ebben a perben is mindenben együttműködik a hatóságokkal.
4 hozzászólás

Ronalddo

3 hete és 4 napja

Ennyi erővel z ÖSSZES oldal indíthatna...

válasz erre

Kisfaludy82

3 hete és 5 napja

Gratulálok amúgy, hogy ennyire nincs fék abban a ****ban.

válasz erre

Gólem

3 hete és 5 napja

Nem sajnálom őket.

válasz erre

techiii

3 hete és 5 napja

Azért mindent nem lehet egy gépre fogni.

válasz erre