Az emberek az 1959-es első szovjet űrszonda óta változtatják a Hold felszínét, idén is több ország juttatott - több-kevesebb sikerrel - leszállóegységet a Holdra, aminek következtében kezd megváltozni a geológiája. A tudósok úgy vélik, hogy ideje új geológiai korszakba léptetni a Holdat és létre kell hozni holdbéli "nemzeti parkokat" is, hogy bizonyos területeket meghagyjunk tudományos tanulmányozásra.
Az antropocén annak a korszaknak a neve, amelyben az emberek jelentős hatást gyakoroltak a Föld geológiájára és ökoszisztémáira. A legtöbb kutató szerint a Föld 1950-ben lépett be ebbe az időszakba, amelyet a nukleáris fegyverekkel végzett kísérletekből származó plutónium izotópok jelenléte jellemez.
Justin Allen Holcomb, a Kansasi Egyetem munkatársa és munkatársai azt állítják, hogy a Hold belépett a saját antropocén korába, mivel az űrhajók leszállása, a holdjárók és más emberi tevékenység hatásai több felszíni regolitot szorítanak ki, mint a természetes folyamatok, például a meteoroidok. A tudós szerint nagy eltérések mutatkoznak a Holdon maradt ember alkotta tárgyak tömegének és az emberi tevékenység által kiszorított regolitok mennyiségének becslésében, de valószínűleg mindkettő drasztikusan növekedni fog az elkövetkező években.