Új eszközök a Microsofttól

2015. október 10.
8751
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Figyelem! Ez a hír a régi androgeek rendszerből lett átmentve, ezért képek és szövegformázások hiányozhatnak belőle!
Hanziness profilja, adatai
Hanziness
Új Lumiák, új Surface modellek, új Band, a HoloLens és néhány meglepetés.

Ezzel indult a Microsoft októberi Windows 10-es eszközökhöz kapcsolódó eseménye.

A Microsoft sok olyan eszközt mutatott be a héten, amelyekre rengetegen számítottak, kezdjünk is bele:


Lumiák (950, 950 XL, 550)
[caption id="attachment_19630" align="aligncenter" width="1280"] Lumia 950 XL[/caption]

Sokan a Windows Phone (mostantól Windows Mobile) egyik hátrányának tudták be a csúcskészülékek hiányát, amelyet most a Microsoft (és néhány másik gyártó is) igyekszik kompenzálni. A Lumia 950 és 950 XL igyekszik a Windows 10 legjavát nyújtani a Windows Hello és Continuum támogatással, de emellett olyan hardverrel is rendelkezik, ami felér az androidos vetélytársakéval. Ugyan a Windows Mobile-nál sosem volt nagy hangsúly a hardveres versengésen (1 GB RAM-nál nem is volt szükség többre, hiszen a Windows Phone nagyon jól elboldogul a gyengébb belsőkkel is), most a Lumia 950 és 950 XL új szintre emelte a dolgot. Az átláthatóság kedvéért táblázatba foglaltuk a két csúcskészülék jellemzőit, így akinek fontosak a számok, gyors áttekintheti, mit nyújt a két új telefon.



Tulajdonság

Lumia 950


Lumia 950 XL



Kijelző

5,2? WQHD / AMOLED


5,7? WQHD / AMOLED



Processzor

Snapdragon 808 (6 magos)


Snapdragon 810 (8 magos)



RAM

3 GB


3 GB



Tárhely

32 GB (egyelőre 200 GB-ig, később akár 2 TB-ig bővíthető lesz)


32 GB (egyelőre 200 GB-ig, később akár 2 TB-ig bővíthető lesz)



Kamera

20 MP + Természetes hatású Tripla LED Flash (RGB) + 5. generációs optikai képstabilizátor


20 MP + Tripla LED Flash (RGB) + 5. generációs optikai képstabilizátor



Előlapi kamera

5 MP Full HD (wide angle)


5 MP Full HD (wide angle)



Akkumulátor

3000 mAh


3340 mAh



USB

3.0 (Type-C) + Gyorstöltés


3.0 (Type-C) + Gyorstöltés



Egyebek

Glance Screen, Continuum, Windows Hello (Beta), Rich Capture, Vezeték nélküli töltés, Cserélhető hátlap, Bluetooth 4.1


Glance Screen, Continuum, Windows Hello (Beta), Rich Capture, Vezeték nélküli töltés, Cserélhető hátlap, Bluetooth 4.1




[caption id="attachment_19629" align="aligncenter" width="1280"] Lumia 950[/caption]

Fontos kiemelni a kamerát, ami az új optikai képstabilizáció (+ néhány nagyon okos szoftveres trükk) mellett egy tripla LED vakut is kapott, ami a megvilágítás színhőmérsékletét képes felvenni, ezzel egy természetes hatást keltve vakuzáskor. A kamera működését az alábbi videón nagyon jól szemléltették:

https://www.youtube.com/watch?v=1pPMYFOy3No

Videó: Windows Central

A Windows Continuum működését is bemutatták, a funkció lényege az, hogy a készüléket egy dokkhoz csatlakoztathatjuk, amihez HDMI és USB csatlakozókkal monitort, billentyűzetet, egeret is társíthatunk. Ennek segítségével a telefonunk egy asztali számítógépként is képes működni, mivel az univerzális alkalmazások képesek más méretarányokban is megjelenni. Ilyen jellegű funkcionalitással már régóta próbálkoznak cégek és gyártók, de a Microsoft az első, akinek sikerült ezt összehoznia.

Lumia 550:

Erről az eszközről éppen csak említést tettek, ez egy 4,7"-os HD kijelzőjű készülék, négymagos (Snapdragon 210) processzorral, 1 GB RAM-mal és 5 MP-es hátlapi kamerával. Ez az új olcsó Lumia az árához (140$) képest igenis jó hardverrel érkezik, kíváncsian várjuk ezt is. Természetesen a Continuum és Windows Hello ezen a készüléken nem lesz majd elérhető.


Surface gépek
Bemutatkozott a Surface Pro 4 és egy olyan eszköz, amiről csak egy-egy pletykát hallottunk, de konkrét információkat nem tudtunk meg. Kezdjük a Surface Pro 4-gyel: lényegében ez a Pro 3 "feltuningolt" változata, mely egy 6. generációs Intel Core processzorral (m3 / i5 / i7), 4-16 GB RAM-mal, 12,3"-os PixelSense megjelenítéssel (és 2736 x 1824 px felbontással), 8 MP hátlapi és 5 MP előlapi kamerával és tollal érkezik. Így van, a Surface Pro 4-hez már nem kell külön Surface Pent venni, mert azt tartalmazza a doboz (persze a billentyűzet - Type Cover - továbbra is külön kiegészítő). A tollhoz egy éves akkuidőt ígérnek, ha lemerült, mindössze elemet kell cserélni benne. Az új Surface Prohoz már hozzá tudjuk csatolni a tollat méghozzá úgy, hogy egyszerűen az oldalához érintjük.

A tollról is érdemes beszélni, hiszen a korábbi 256-szintes érzékenységhez képest az új Surface Pen 1024-szintes érzékelővel rendelkezik, valamint a hátsó gomb radírként is szolgál. A gomb persze már nem csak egy egyszerű nyomógomb, több gesztust is lehet használni pl. Cortana eléréséhez is.



A meglepetés:

A meglepetés az egy másik Surface eszköz volt, ami meglepő módon nem egy "táblagép, amely helyettesíti a laptopot", hanem egy laptop, ami helyettesíti a táblagépet. Ez a Surface Book, amit a Microsoft egyszerűen egy "ultimate laptop"-nak nevez, hiszen a legjobb konfiguráció egy 6. generációs Intel Core i7 processzorral, 16 GB RAM-mal, 1 TB SSD tárhellyel, 13,2"-os PixelSense kijelzővel (és 3000 x 2000 px felbontással), valamint 12 órás üzemidővel érkezik, és ez nem minden. A Surface Book ugyanolyan érintőképernyővel rendelkezik, mint a Surface Pro 4, de itt a billentyűzet is mellékelve van. Ez a billentyűzet azonban nem csak egy billentyűzet, mivel ez tartalmazza azt a részt, amitől igazán erőssé válik ez a gép: egy NVIDIA videókártyát, amivel egyszerűen vághatunk 4K felbontású videókat is. A billentyűzetről ugyanúgy lecsatolhatjuk a kijelzőt, így táblagépként is használhatjuk a Surface Bookot (persze így nem az NVIDIA GeForce, hanem a beépített videokártyát vehetjük csak igénybe). A Surface Book két USB 3.0, egy teljes méretű SD kártyaolvasó, egy Surface Connect, egy Headset jack és egy Mini DisplayPorttal érkezik, így tényleg akármivel összeköthetjük. Ha ez sem elég, akkor még mindig szerezhetünk eszközünkhöz egy Surface Dockot is (ami ugyanúgy kompatibilis a Surface Pro 4-gyel). A Surface Book 1500 dolláros áron kezdődik, a legdrágább kiszerelést 2700 dollárért szerezhetjük be, ami nem kis pénz - de ezzel az árral egy nagyon jó Macbook Pro vetélytárs.


Band 2
A Microsoft a Bandet továbbra is egy fitneszkarkötőként képzeli el, de - ahogy erre számíthattunk - sok fejlesztéssel rukkolt elő ezen a téren is. A Band 2 kapott egy barométert is, így aki a szintkülönbséget is szeretné figyelembe venni edzés közben, az megteheti. A Band 2 így immár 11 szenzorral rendelkezik. Sőt, az eszköz már VO2 szintet is mér, így összességében egy olyan funkciókészlettel rendelkezik, amivel az összes vetélytársat maga mögé utasítja. A kiemelendő újdonságok közé tartozik a hajlított kijelző és sok más, megjelenésbeli változás, valamint az, hogy a Band már golfozáskor is nagyon jól használható. Az előző Band negatívumaiként legtöbben a megjelenést emelték ki, így a Microsoft a visszajelzések alapján most ezen is (sokat) javított. A Band 2, ahogy elődje is, kompatibilis iOS-szel, Androiddal és Windows 10-zel is. A Band 2 október 30-tól lesz kapható 199 fontos áron.
HoloLens
A HoloLens volt a legelső dolog, amit bemutattak kedden. Ezt azért hagytuk a végére, mert továbbra sem egy kész eszközről beszélünk, de aki szeretné megtekinteni, hogy hol tart a fejlesztés és mire képes az eszköz, az nézze meg az alábbi videót:

https://youtu.be/C3rNIxMlKmI?t=1m38s

A HoloLens fejlesztői változata 2016 első negyedében lesz kapható egy meghökkentő háromezer dolláros áron.
Windows
Magáról a Windowsról nem beszéltek túl sokat, de aki odafigyelt, az megtudhatott egy-két érdekes dolgot. Az elején gyors elmondták a statisztikákat, mint például azt, hogy a Windows 10 már több, mint 110 millió telepítéssel büszkélkedhet. Az érdekességek közé tartozott egy-két alkalmazásokhoz kapcsolódó hír: többek között a Facebook is bejelentette, hogy készít univerzális alkalmazásokat a Facebookhoz, a Messengerhez és az Instagramhoz is. Ezek közül Windows Phone-on talán a Messenger áll a legjobban (a fő Facebook alkalmazást a Microsoft fejleszti), de az is a többi platform verziója mögött kullog, nem is beszélve az Instagramról, ami múltkor is csak azért kapott frissítést, hogy az API változások következtében "tönkrement" alkalmazás továbbra is képes legyen megjeleníteni a felhasználó hírfolyamát. Remélhetőleg azzal, hogy olyan cégek, mint a Facebook is fejlesztenek univerzális alkalmazásokat, más fejlesztők is érdekeltté válnak majd.
Összegzés
A Microsoft sok olyan készüléket mutatott be, amelyek megjelenését nagyon is vártuk. A Lumiák kaptak egy vérfrissítést, így azok is örülhetnek, akik még mindig csak a hardverrel foglalkoznak. Most már nem csak táblagép-laptopot, hanem komplett laptopot is vásárolhatunk a Microsofttól. A Microsoft hozzáállásán nagyon is látszik a változás, hiszen a keddi eseményen már nem a számokba (órajel, hány GB RAM stb.) mentek bele, hanem abba, hogy miért jó az adott eszköz a felhasználó számára, és ezt nagyon is jól tették (egy telefon nem csak attól jó, hogy nyolcmagos processzor van benne). Az előadásmód is nagyon sokat változott, sokkal energikusabb volt és sokkal inkább arra fókuszált mindenki, amire kíváncsi a közönség. Azt, hogy a bemutatott eszközök és technológiák mennyire válnak be, hamarosan megtudjuk.

Képek: Microsoft
nincs még hozzászólás