Tovább növekedhet jövőre a memóriák ára

2017. október 21.
3.9611
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
OMA_Seriff profilja, adatai
OMA_Seriff
Ismét sötét jóslatokkal szolgált a Forbes magazin a számítógépekbe való memóriák növekvő áráról, lévén hiába nőtt idén közel 20 százalékkal a RAM-termelés mértéke, ha a kereslet 22 százalékkal emelkedett közben.
 

Ez várhatóan azt eredményezi majd, hogy az előttünk álló esztendőben tovább növekedhet majd a memóriák ára, ellenben a Samsung, a Micron és az SK Hynix jóvoltából 2019-ben már helyreállhat végre az egyensúly, ami ha csökkenést nem is hozhat, de legalább stagnálhatja az árakat.

A Forbes rávilágított arra, hogy a gyártók mintha csak látszólag tennének meg mindent a helyzet normalizálásának érdekében, ami érthető, hiszen számukra ez a folyamat csak jelentős extra profitot jelent.

Aki nem tudná, a jelentős memóriahiány kialakulása az okostelefonok és a szerveres piac folyamatosan növekvő memóriaigényének köszönhető, ami a jövőben a javulás helyett inkább tovább ronthatja a helyzetet.
4 hozzászólás

techiii

8 éve, 4 hónapja és 6 napja

De király....!

válasz erre

petrovicsz

8 éve, 4 hónapja és 6 napja

Csodás jövő... wtf smiley

válasz erre

Kisfaludy82

8 éve, 4 hónapja és 7 napja

Bravó. Bekaphatják.

válasz erre

CharlieFirpo

8 éve, 4 hónapja és 7 napja

Király...... wtf smiley

válasz erre