Több nap csúszás után elindult az ISS-re egy nagy utánpótlás szállítmány

2026. május 16.
4.4251
Botyi profilja, adatai
Botyi
A SpaceX az időjárási körülmények miatt pénteken indította útjára Dragon teherkapszuláját a Nemzetközi Űrállomás felé, amely helyi idő szerint 18:05-kor szállt fel egy Falcon 9 rakétával a floridai Cape Canaveral Space Force Stationről.
 

Az indulás három napot csúszott: a NASA és a SpaceX az időjárás miatt lemondta a keddre (május 12.) és szerdára (május 13.) tervezett indítási kísérleteket, majd a következő alkalomra pénteken volt lehetőség. A kilövéssel elindult a CRS-34 küldetés, amely azért kapta ezt a nevet, mert ez a 34. repülés, amelyet a SpaceX a NASA Kereskedelmi Ellátási Szolgáltatások programja keretében hajt végre.

A Dragon mintegy 2.950 kilogramm ellátmányt, felszerelést és tudományos kísérleti anyagot szállít az ISS-re. A tudományos felszerelések között szerepel egy projekt, amelynek célja annak megállapítása, hogy a földi szimulátorok milyen jól utánozzák a mikrogravitációs körülményeket; egy fából készült csontváz, amely új kezelési módszereket eredményezhet a csontritkuláshoz hasonló törékeny csontbetegségek esetében; valamint olyan berendezések, amelyekkel értékelhető, hogyan változnak a vörösvérsejtek és a lép az űrben, a jövőbeli űrhajósok védelme érdekében.

A rakomány vasárnap, magyar idő szerint nagyjából 13 órakor érkezik meg a Nemzetközi Űrállomásra, amikor a Dragon önállóan dokkol az űrállomás Harmony moduljának elülső dokkolóhelyéhez.

5 hozzászólás

Porthos

2 hete és 6 napja

Tök durva hogy már ez is önműködően megy!

válasz erre

Ez is lassan már mindennapos lesz.

válasz erre

Fikarc

3 hete

Ellátmány nélkül pedig **** lehet. röhögő smiley

válasz erre

techiii

3 hete

Mostanság sok szállítmány megy. A

válasz erre

Levi87

3 hete

A lényeg hogy elindult. Manapság már ez is nagy szó! röhögő smiley

válasz erre