Megdöbbentő felvételek terjedtek a napokban a közösségi médiában, miután 1,5 évnyi eső hullott le 24 óra alatt Dubaiban, ami miatt káosz alakult ki a térségben, repülőjáratokat kellett törölni, beáztak a plázák és több ember is az életét veszítette. Az összeesküvők úgy vélték, hogy ezt a nagy vihart a felhőmagvasítás eljárás okozta, mellyel már évek óta idéznek elő esőfelhőket a térségben.
Ez a folyamat jellemzően abból áll, hogy finom részecskéket, például ezüst-jodidot permeteznek az égboltra, ami elősegíti a jégkristályok képződését, mely növeli a csapadék esélyét eső vagy hó formájában. Ám meteorológusok úgy vélik, hogy a dubaji esemény szélesebb körű időjárási mintázatokhoz kapcsolódik. Maarten Ambaum professzor, a Readingi Egyetem meteorológusa szerint ezek a viharok egy mezoméretű konvektív rendszer következményei - egy sor közepes méretű zivatar, amelyet hatalmas zivatarfelhők okoznak, amikor a hő nedvességet szív fel a légkörbe.
Ezek nagy mennyiségű csapadékot okozhatnak, és amikor nagy területen és egymás után fordulnak elő, komoly heves felhőszakadásokhoz vezethetnek. A professzor továbbá kiemelte, hogy nincs olyan technológia, amely képes lenne létrehozni vagy akár súlyosan módosítani az ilyen csapadékos eseményeket. Ezt erősíti az is, hogy a térségben nem történt felhővetési művelet az elmúlt időszakban.