A Crew-10 volt a SpaceX és a NASA tizedik közös űrhajós-küldetése, melynek során embereket szállítottak a Nemzetközi Űrállomásra. A legénység tagjai: McClain és Nichole Ayers (NASA), Takuya Onishi (JAXA) és Kirill Peskov (Roszkoszmosz), akik még március 14-én indultak az ISS-re.
Dragon?s four main parachutes have deployed pic.twitter.com/RTeFKoAWAJ
? SpaceX (@SpaceX) August 9, 2025
A legénység az ISS-en az űrhajósok űr okozta mentális és fizikai változásait, az agyból a szívbe áramló vért, a jövőbeli holdinavigációs technikákat és egyebeket tanulmányoztak az elmúlt öt hónap során. A Dragon űrkapszula még pénteken vált le a Nemzetközi Űrállomásról, majd megkezdte a visszatérő útját a Földre. Az automatizált visszatérés során minden rendben zajlott, végül a legénységet kihalászták az óceánból és segítséggel elhagyták a kapszulát.
Most megkezdődik a rehabilitációjuk, ami hosszabb időt fog igénybe venni, mint Kapu Tibor esetében láthattuk, hiszen a legénység öt hónapot volt az űrben, ami megterheli a szervezetet.
