A norvégok ugyanis rádöbbentek arra, hogy teljesen felesleges maximális teljesítményen égetni a közúti lámpákat, ha éppen nem közlekedik arra senki és semmi, éppen ezért az oszlopokat érzékelőkkel látták el, amelyek képesek időben felismerni a közeledő autókat, így az addig halvány fénnyel világító lámpák ekkor nagyobb teljesítményt kapnának és nagyobb fényerőt sugároznának az útra.
Amint azonban az autó elhaladt, a lámpák fényereje ismét lecsökken, amit néhány nappal ezelőtt egy az ország déli részén megtalálható kisváros, Hole egyik 9 kilométeres útszakaszán már a gyakorlatban is megvalósítottak, méghozzá a norvég Comlight segítségével, akik azt ígérik, hogy ez a befektetés alig 4 év alatt megtérül, és utána már csak jelentős hasznot termel, a környezetvédelmi előnyök viszont a telepítés után azonnal érzékelhetők.
