Az már az előzetes elemzésekből kiderült, hogy a Barbie és az Oppenheimer mozifilmek hatalmas bevételt fognak generálni, ám arra senki sem számított, hogy rekordot fognak elérni az amerikai pénztáraknál, ugyanis a nyitóhétvégén a két film összesen 337 millió dollárt ért el.
Mint arról a már a hétvégén beszámoltunk, a Barbie láz hazánkba is elért, a csütörtöki nyitónapon több, mint 30 000 jegyet váltottak, amire 2020 óta nem volt példa. Az amerikai mozikban pedig Barbenheimer (Barbie és az Oppenheimer szavak játéka) láz volt, ugyanis a két film több mint 300 millió dollárt hozott össze, ami a mozizás történetében csupán négy alkalommal fordult elő.
Természetesen a két film közül a Barbie volt az igazi zászlóshajó, ez az alkotás többeket mozgatott meg, mint az atombomba feltalálásáról szóló Oppenheimer. A nemzetközi pénztáraknál is szépen teljesítettek, a Barbie 182 millió dollárt között össze, míg az Oppenheimer 93,7 millió dollárt ért el. Mindkét alkotás esetében nagyon jól sikerültek az organikus marketingek, hiszen több Hollywood-i híresség is egymás után nézte ezeket, például Tom Cruise és Quentin Tarantino.