Remélhetőleg senki nem lepődött meg azon, hogy a Jégvarázs 2 mindent maga mögé utasított a nyitóhétvégéjén, lévén mégiscsak egy óriási népszerűségnek örvendő franchise friss iterációjáról beszélünk, ám a számok még ennek fényében is brutálisak.
A tengerentúlon 127 millió dollárt zsebelt be a film, míg minden más nemzet bevételével egybevéve ez a szám kiegészül egy 350 millió dolláros nyitányra. Ez főleg akkor lehengerlő teljesítmény, ha visszagondolunk, hogy anno az első Jégvarázs-film "mindössze" 93 millió dollárt tudott hozni a konyhára, holott azt hálaadás előtt vetítették közvetlenül.
A második helyen Az aszfalt királyai áll, ami pár hete már pörög a mozikban, de azért még most hétvégén is tudott hozni 16,5 millió dollárt. Most már csak az a kérdés, hogy a Star Wars: Skywalker korával mennyire tudják hatványozni ezt a sikert a Disneynél...
