Az elmúlt években sokat tettünk annak érdekében, hogy az ózonlyuk meggyógyuljon és kisebb legyen, a legfrissebb adatok szerint pedig jó úton haladunk efelé, ugyanis öt éve nem volt ilyen kicsi az ózonlyuk, mint most, körülbelül 20 millió négyzetkilométeres.
Egy korábbi ENSZ jelentés szerint 2066-ra teljesen begyógyulhat az ózonréteg. A NASA és a Nemzeti Óceán- és Légkörkutatási Hivatal legfrissebb számításai szerint az ózonlyuk helyreállítására tett erőfeszítések kezdete óta 2024-ben volt a hetedik legkisebb méretű, átlagban 20 millió négyzetkilométer. A legjobb eredményt eddig 2019-ben sikerült elérni ezen a területen, de még sok van hátra a teljes regenerálódásig.
Paul Newman, a NASA ózonkutató csoportjának vezetője szerint a 2024-es antarktiszi ózonlyuk kisebb, mint a 2000-es évek elején látott, és mindez azt mutatja, hogy az ózonbontó vegyszerek visszaszorítására irányuló nemzetközi erőfeszítések működnek. Az ózonréteg létfontosságú az élethez, ugyanis ez véd meg bennünket a Nap káros sugaraitól. A becslések szerint 2040-re áll majd vissza az 1980-as évek előtti szintre a réteg.