Örökre szüneteltethetjük a tolakodó Windows frissítéseket

2026. április 27.
4.3141
Botyi profilja, adatai
Botyi
Többé nem kapunk kényszerű Windows 11-frissítést, miközben éppen egy megbeszélésen, vagy egy fontos feladat közepén vagyunk, ugyanis a Microsoft közölte, hogy jelentős változások várhatók a Windows Update szolgáltatásban.

Annak érdekében, hogy nagyobb ellenőrzést kapjunk, a Windows Update bevezette azt a lehetőséget, hogy a frissítések szüneteltetését tetszés szerint meghosszabbíthassuk. Ha egyszer úgy döntöttünk, hogy szüneteltetjük a Windows 11 frissítéseit, akkor egy alkalommal 35 napig nem zavart, de mostantól ezt a 35 napos határidőt tetszés szerint meghosszabbíthatjuk.

Előbb-utóbb persze telepíteni kell ezeket a frissítéseket, mivel többségük általában a biztonsághoz kapcsolódik, és csak ritkán igényel sürgős beavatkozást, de a Microsoft a felhasználókra bízza, hogy mikor teszik meg ezt. A blogban azt írták, hogy ezek a változások azoknak a visszajelzéseknek köszönhetőek, amelyek következetesen említették a nem megfelelő időzítésű frissítések okozta zavarokat és a frissítések időzítésére gyakorolt elégtelen ellenőrzést.

Üdvözlendő, hogy a szünetelésen túl lehetőségünk lesz a PC leállítására, vagy újraindítására frissítés nélkül. A Windows Update legújabb funkcióit a Windows Insider programban részt vevők számára vezették be előzetesen, egész pontosan a Dev és az Experimental felhasználói számára.
2 hozzászólás

Kisfaludy82

1 hete és 6 napja

Nem hiszem el nekik. Ez a funkció is bugos lesz. röhögő smiley

válasz erre

inkognito

1 hete és 6 napja

Végre! A mai nap legjobb híre.

válasz erre