Ha szeretsz PC-n játszani és az utóbbi években nem költöttél RAM-ra, akkor most jobb, ha leülsz egy kicsit, ugyanis befutott a sokak által várt James Bond-játék, a 007 First Light gépigénye, ami kiemelkedően sokat kér a drága memóriákból.
Példának okáért már a belépő igények is 16 GB RAM-tól kezdődnek, tehát akinek ennél kevesebb van a számítógépében, az jobb, ha meg sem vásárolja a játékot, de V-RAM-ból is legalább 8 GB-ot kér, és mint tudjuk, az ilyen sok memóriával felszerelt grafikus vezérlők bizony még mindig nagyon drágák.
Ennél is nagyobb fejtörést okoz majd a játék, ha ajánlott beállításokon, legalább full HD-ban és 60 fps-sel szeretnénk futtatni, hiszen ebben az esetben a 007 First Light legalább 32 GB RAM-ot és 12 GB V-RAM-ot követel meg a kiegyensúlyozott teljesítményhez.
Még szerencse, hogy a processzor tekintetében nem nagyon szálltak el a készítők, az IO Interactive szerint egy Intel Core i5 13500-ason vagy egy AMD Ryzen 5 7600-as CPU-n már gond nélkül fut majd a játék, de érdemes lesz helyet is keresni neki, hiszen 80 GB-ra lesz szükség a telepítéshez. A teljes gépigény az alábbiakban tekinthető meg:

