A milliárdos üzletember az elmúlt hónapokban többször is savazta nyíltan a világ egyik legsikeresebb mesterséges intelligenciával foglalkozó vállalatot, melynek indulásában ő maga is részt vett, de azóta csúnyán elváltak útjaik, most azonban állítólag Musk egy elég komoly ajánlatot tett az OpenAI megvásárlására.
A The Wrap információi szerint Elon Musk egy befektetői csoporttal együtt 97,4 milliárd dolláros (38,25 billió forintos) ajánlatott tett az OpenAI megvásárlására, miközben a vállalat becsült értéke eléri a 150-200 milliárd dollárt. Természetesen az ajánlatra nemet mondott Sam Altman a vállalat igazgatója, aki X-en még csúnyán oda is szúrt Musknak:
Nem, köszi. De mi megvehetjük a Twittert 9,74 milliárd dollárért, ha szeretnéd.
Ez a beszólás azért fájhatott Elonnak, mert anno 43 milliárd dollárért vette meg az X-et, azóta pedig csak a felét éri nagyjából. Musk 2015-ben ott volt az OpenAI megalapításánál, de később nagyon összeveszett az üzletember Altmannal, miután erősen tiltakozott az ellen, hogy a cég profitorientált irányba induljon, ami miatt még pert is indított az OpenAI ellen az X tulajdonosa.