Az Apple folyamatosan hangoztatja, hogy az iPad Pro - főleg a legújabb generációs- , már több mint egy multimédiás eszköz, sőt szerintük már inkább nevezhető számítógépnek, ezt pedig a Microsoft nem hagyta szó nélkül.
A redmondi vállalat marketing osztályán épp egy új Surface Go reklámfilmen gondolkoztak, amikor is valakinek kipattant a fejéből, hogy mi lenne ha miközben a saját terméküket promóznák, közben szépen dobnának egy fricskát a konkurenciának.
A fél perces videóban egy kislány látja meg a Microsoft Surface Go-t a kirakatban, ami láttán rögtön dalra is fakad és az alábbit mondja a nagyijának:"Nagymama, ne rohanj iPadet venni. Remek volt, amíg 6 éves voltam, de most már 10 vagyok. Az álmaim is nagyok, így valódi számítógépre van szükségem."
Ezek után a szálat továbbfűzve kiemeli a Surface előnyeit, illetve megindokolja, hogy neki miért is jó választás a Microsoft produktuma. Vicces és jó marketing anyag lett ez a Windows atyjától.