A csapat bejelentésében ki is emelik, hogy az OTA-13 óta a fejlesztési ciklus összesen 34 napot tett ki, így nem sok nagy változtatás fért bele az időbe, de így is elégedettek az elért eredményekkel. A legnagyobb hangsúlyt az Android 9 támogatás kapta, mellyel a szponzoruk, a Volla Phone indulását segítik elő, aki folyamatosan nyújtja számukra a driver kódokat, hogy minél jobban támogatott legyen a telefonjuk.
Ennek a kiadásnak a legnagyobb részét hibajavítások és csak apróbb módosítások tették ki, így nincs sok kiemelni való közülük, de azért természetesen a támogatott eszközök listája most is bővült 3 új eszközzel:
Xiaomi Redmi 4X
Huawei Nexus 6P
Sony Xperia Z4 Tablet
A jövőben érkező kiadásokra is kiadtak már terveket, így például az OTA-16 frissítéssel - ami a csapat számításai szerint február végén fog megjelenni - dobják az Oxide web render motor támogatását, így azok az alkalmazások amik erre építkeznek, nem lesznek elérhetőek a rendszerre. Szerencsére már sok alkalmazás fejlesztő befejezte a használatát, de még akadnak, főleg zárt forrású alkalmazások, amik hosszú ideje nem kaptak frissítést és még az Oxide-ot használják, mint például a Cut the Rope játék.
Az OTA-15 kiadásra a csapat tervezi, hogy végre meglépi a régóta bejelentett Qt frissítést és az eddigi 5.9-es verziót lecserélik 5.12-re. Ezzel a frissítéssel az alkalmazások indulási ideje jelentősen csökkeni fog, ahogy a memória felhasználásuk is optimálisabb lesz. Ez egy lépéssel előrébb hozza őket, hogy meglépjék az Ubuntu alap frissítését is 16.04-ről 20.04-re.
A Volla-val való közös munka eredményeként a csapat bejelentette az Ubuntu Touch Generic System Image (GSI) terveket is, melynek köszönhetően a későbbiek során a hivatalos vagy nem hivatalos eszköz támogatások sokkal egyszerűbben kivitelezhetőek lesznek majd.