Alig néhány órája érkezett a legfrissebb hír, miszerint a NASA ismét elhalasztotta az Axiom Space küldetését, melynek során többek között Kapu Tibor magyar kutatóűrhajós is a Nemzetközi Űrállomásra utazik, a hírek szerint tovább tartanak az ISS javítási munkálatai.
Még a hétvégén jelentette be a NASA, hogy legkorábban június 19-én indulhat el az Ax-4 küldetés a Nemzetközi Űrállomásra, miután az ISS-n észlelt szivárgást sikerült elhárítani. A most kiadott közlemény szerint a NASA-nak további idő kell ahhoz, hogy megvizsgálják az űrállomás állapotát a Zvezda szervizmoduljának leghátsó szegmensében végzett javítási munkálatokat követően.
Emiatt az Ax-4 küldetés leghamarabb június 22-én vasárnap indulhat el, mindeközben a négytagú legénység továbbra is karanténban tölti az idejét. Az Axiom Space elmondása szerint a legénység jó egészségnek örvend, jókedvű és izgatottan várja a felszállást. Természetesen további késésekre lehet még számítani, hiszen a biztonság mindennél fontosabb.