A közel egy éves fejlesztés alapját a Dr. Wenzel Klára vezette Colorlite közel húsz éves munkája adta, amely a színtévesztés és a színvakság jelenségét kutatja, valamint azokra élhető megoldást keres.
A magyar kutatás eredményeképpen elkészített applikáció-pár működését tekintve több felületen működik, egymástól függően. A mobiltelefonon futó app segítségével lehet meghatározni, hogy a színtévesztés melyik fajtája tapasztalható a felhasználónál, majd az elmentett eredmény alapján a Samsung Smart TV-n futó, Tizen alapú applikáció ennek megfelelően módosítja a megjelenített képet.
Applikációval mérik fel a színtévesztés típusát
A helyszínen jelen volt több színtévesztő is (volt aki az újságírók között), így azonnal lehetett is ellenőrizni a működési hatékonyságot. Az első reakciók általában arra mutattak rá, hogy amit eddig egy nagyobb foltnak látott a képen az illető, annak kontúrja lett, elválasztódtak egymástól a vonalak, és persze a színek is megmutatták magukat.
A normálisan látó számára a módosított kép kicsit (vagy nagyon) vörösesebb, kékebb, vagy épp zöldebb lesz, annak megfelelően hogy az adott színtévesztő milyen típusba tartozik. Mint kiderült, a világon 300 millió, Magyarországon pedig közel félmillió érintett van, akinek ez segítséget fog nyújtani - egyelőre csak a 2016-os Samsung SUHD Smart tévéken, de remélhetőleg mihamarabb más eszközökön is.