Egy hónappal ezelőtt a WoW fejlesztője, a Blizzard Entertainment lezárta a hosszú jogi csatát és felszólító levelet küldött a Turtle WoW csapatának, a határidő pedig időközben lejárt. A hagyományos old-school World of Warcraft-élmények mellett a csoport számos szerverén modok és a közösség által készített tartalmak is elérhetők voltak.
Blizzard javára szóló ítéletet és a felek közötti magánjellegű egyezséget követően a Turtle WoW fejlesztője, "Torta" megerősítette, hogy egy hónap múlva minden szerverüket leállítják. Az a nap most, május 15-én, pénteken elérkezett és lekapcsolták a gépeket.
A hagyományoknak megfelelően a közösség a Turtle WoW utolsó óráiban a parton gyűlt össze egy utolsó nagy búcsúztatásra. A szerver weboldala, a fórumok és a közösségi oldalak még egy ideig működnek, ezek október 16-án, pénteken állnak le.
