Leállt az egyik legnépszerűbb magán World of Warcraft szerver

2026. május 17.
4.4551
Botyi profilja, adatai
Botyi
Eljött a vég a World of Warcraft magánszerver-hálózat, a Turtle WoW számára, közel nyolc évvel azután, hogy megnyitotta kapuit az alternatívát kereső játékosok előtt, a felhasználók által működtetett szervereket most véglegesen leállították.
 

Egy hónappal ezelőtt a WoW fejlesztője, a Blizzard Entertainment lezárta a hosszú jogi csatát és felszólító levelet küldött a Turtle WoW csapatának, a határidő pedig időközben lejárt. A hagyományos old-school World of Warcraft-élmények mellett a csoport számos szerverén modok és a közösség által készített tartalmak is elérhetők voltak.

Blizzard javára szóló ítéletet és a felek közötti magánjellegű egyezséget követően a Turtle WoW fejlesztője, "Torta" megerősítette, hogy egy hónap múlva minden szerverüket leállítják. Az a nap most, május 15-én, pénteken elérkezett és lekapcsolták a gépeket.

A hagyományoknak megfelelően a közösség a Turtle WoW utolsó óráiban a parton gyűlt össze egy utolsó nagy búcsúztatásra. A szerver weboldala, a fórumok és a közösségi oldalak még egy ideig működnek, ezek október 16-án, pénteken állnak le.

4 hozzászólás

inkognito

2 hete és 6 napja

Biztos sokan siratják majd.

válasz erre

CharlieFirpo

2 hete és 6 napja

Én nem toltam sosem magán szervereken (amikor még játszottam vele), csodálom hogy egyáltalán eddig engedtek ilyeneket. meglepett smiley

válasz erre

Hát igen, még kellemesen megúszta a dolgot a srác amúgy.

válasz erre

Bizony ez megtörténik előbb utóbb.

válasz erre