Lassan de biztosan közelít a Debian 9

2017. február 02.
5.1021
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
PixelHero profilja, adatai
PixelHero
Cyril Bruleboi a mai napon jelentette be, hogy egy lépéssel ismét közelebb kerültek a Debian 9 Stretch stabil verziójához, a mostani mérföldkő az RC2-es kiadás.
 

A végleges verzió tehát még mindig várat magára, a pontos dátumot pedig ezzel együtt szintén homály fedi, de az előrejelzések szerint a Debian 9 Stretch valamikor február végén, legkésőbb március elején debütálhat.

A mostani RC2-es változatra közel három hetet kellett várnunk, hiszen ennyi idővel ezelőtt mutatkozott be - és ezzel párhuzamosan lépett be az RC fázisba, - az RC1. Az eltelt idő alatti változások jobbára a motorháztető alatti szegmenst érintették, ott is jobbára a már megírt algoritmusokat csiszolták, finomították, valamint a hibákat javították.

A leglényegesebb módosítás a Kernelt érintette, ugyanis az RC2-ben a 4.8-as verzióról eggyel feljebb léptek, és a piacon jelen pillanatban elérhető legújabb, stabil variánst a 4.9-et integrálták a lemezképbe.
1 hozzászólás

Harder

9 éve, 1 hónapja és 14 napja

Nem kapkodják el, de a Debianre nem is jellemző. mosolygó smiley

válasz erre