Az egész tudományos világ lélegzetvisszafojtva várja, hogy a Cassini űrszonda az elkövetkezendő órákban belecsapódjon a Szaturnusz gázlégkörébe, ahol az előzetes számítások szerint a szerkezet megsemmisül majd.
Mindez azonban nem egy váratlan dolog, az egész haláltánc forgatókönyv szerint zajlik, hiszen a szonda 2004 óta kering a bolygó körül, és már akkor tudni lehetett, hogy előbb vagy utóbb bekövetkezik a tragédia, de a Cassini küldetése így sem volt hiábavaló, hiszen bevetése során több mint 450 ezer fotót küldött a Földre.
Sőt mi több, a NASA információi szerint az utolsó pillanatokig fotóz és továbbít majd a szonda, ezáltal a becsapódása előtt néhány órával még kapni fogunk pár képet, mielőtt a Cassini örökre megsemmisül a Szaturnusz légkörében.
Ha a NASA számításai helyesek, akkor az űrszonda ma lövi majd az utolsó fotókat, amelyeken a Titan és az Enceladus holdak lesznek láthatók néhány, a bolygó körüli gyűrűben megtalálható objektum mellett.
Az utolsó másodperceket a szonda már nem fogja fotózni, a NASA ugyanis a légkör tanulmányozását előtérbe helyező műszereket aktiválja csak, hogy a tudósok ezzel alaposabb összképet kaphassanak a planétán uralkodó körülményekről.