Kommentelni akarok

2013. szeptember 13.
7431
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Figyelem! Ez a hír a régi androgeek rendszerből lett átmentve, ezért képek és szövegformázások hiányozhatnak belőle!
scrn profilja, adatai
scrn
Egy felettébb érdekes bejegyzés jár a fejemben, amivel mint programozó és weboldal készítő, továbbá mint szerkesztő elmélkedek.

Rengeteg magyar weboldal van az interneten és ezek többsége bevétel orientált. Vagyis ez paraszti nyelven annyit jelent, hogy nem az a céljuk, hogy TE tájékozódj egy adott témáról, hanem, hogy minél többen látogassák meg az oldal. A bejegyzésben nem fogok weboldalakat kiemelni, de aki jártasabb az interneten és több oldal is olvas, az tudja, hogy miről beszélek. Visszatérve, azért sem fogok oldalakat említeni, mert utána nyávognának nekem e-mailben ahogy azt a múltban is tették.

Nagyon nincs ínyükre, ha valaki leírja konkrétan azt ami a valós helyzet. Az első ilyen kiborító dolog, a félrevezető cím megadása. Google Pluszon a nagyra becsült közösségben sokat nevettünk azon, hogy hány "neves" oldal ad olyan címet egy-egy cikknek, ami nem tükrözi a tartalmat. Mi itt az Androgeeken az új szerzőknek elmondjuk, hogy próbáljon meg olyan címet adni egy cikknek, amiből az olvasó tudja, hogy mire számíthat és eldöntheti, hogy ezt elolvassa vagy sem. Szerintünk ez a legfontosabb, hogy az olvasó ne legyen félrevezetve. A lényeg a maximális információ kiszolgálása. Többek között Androbiten is erre törekszünk és még jó néhány oldalon, ahol jelen vagyok mint szerkesztő.

A második legfrusztrálóbb dolog a Facebook komment plugin. Egyszerűen nevetséges. Rengeteg oldalon csak ez az egy lehetőség van arra, hogy kifejtsd a véleményed. Vannak jobb oldalak ahol érdekes témák vannak, de nem tudsz hozzászólni mert abba a pici rétegbe tartozol aki leszarja a Facebookot. De ez őket nem érdekli. Csakis a Facebook intelligens közösségére építenek, mert gondolják, hogy minél több a rajongója egy oldalnak annál jobb lesz nekik.

Nos ez nem így van. A komment rendszer elkészítése nem igényel nagy hozzáértést és pillanatok alatt meglehet csinálni. Csupán akarás kérdése. És most itt ne csak a kisebb oldalakra tessék gondolni, mert vannak nagyobb oldalak ahol jó pénzt keresnek a fejlesztők és állítólag "okosak" is. Vagyis nem jelenthet kihívást egy ilyen komment rendszer felépítése.

Először nálunk is volt Facebook komment lehetőség, sőt Social Plugin is. De aztán úgy gondoltuk, hogy ez felesleges. Részben azért mert lassítja az oldalbetöltést, részben meg azért, mert mi "csak" Google Pluszban gondolkozunk. Nem hiányzik, hogy ide linkelgesse mindenki a sok spamot és itt okoskodjanak az emberek. Továbbá az új szerzőink önbizalma a kezdetben nem kiemelkedő. Ezért, hogy folytassák az írást elengedhetetlen számukra az építő kritika.

Szerintünk, ha valaki egy oldal fejlesztésébe és vezetésébe kezd az a minimum, hogy minden olvasónak megadja a lehetőséget, hogy az kifejthesse a véleményét. De persze így csak azok gondolkodnak, akik szívből csinálják a szerkesztést és a blogolást, weblapkészítést. Továbbá a Facebook kommentnek semmilyen SEO ereje sincsen, hiszen a Google szintén leszarja, hogy hány Facebook komment van egy bejegyzés alatt. A Google algoritmusa a kommentek alapján az érdeklődést nézi. Amennyiben soka  komment, így egy keresésre egy olyan oldalt fog kidobni, amiről úgy gondolja, hogy nagy érdeklődés övezi. De ez a hagyomány komment formájában nyilvánul meg. Mint nálunk a Wordpress komment. A Google Plusz kommentel mi sem érünk el sokat, de ellentétben a többiekkel nem is ez a célunk.

Vélemény? (:
nincs még hozzászólás