Kína megelőzte a Starlinket, 10-szer gyorsabb lézerkommunikációt értek el

2025. január 04.
6.9271
csirkee profilja, adatai
csirkee
Manapság egyre több vállalat próbál saját műholdas-internet hálózatot kiépíteni a világűrben, hogy a Föld minden pontján elérhetővé váljon az internet, az egyik legnagyobb úttörője ennek a technológiának a SpaceX, azonban most Kína komoly előnyre tehet szert sebesség terén.

A kínai Chang Guang Satellite Technology lézerkommunikáció segítségével sikerült elérni a 100 gigabit/másodperces adatátviteli sebességet. Ez pedig új rekordnak számít, hiszen 10-szer gyorsabb az eddigi csúcsnál, ami megnyithatja a kaput az űralapú technológiák új korszaka előtt. Az eredményt a Csilin-1 műholdkonstellációval sikerült elérnie a vállalatnak.

Az adatátvitel egy földi, kamionon lévő állomás, valamint egy műhold között jött létre, jelenleg egyébként 117 db ilyen műhold kering a Föld körül. 2027-re ezt a mennyiséget 300-ra szeretnék bővíteni, miközben tovább tesztelik a nagysebességű lézeres kommunikációs technológiájukat. Elon Musk vállalatának is megvan a maga Starlink-megoldása, azonban ők még nem tesztelték műhold-Föld között.
5 hozzászólás

Hentes

2 hónapja, 1 hete és 6 napja

Kökeményen tolják.

válasz erre

CharlieFirpo

2 hónapja, 2 hete

Brutál! meglepett smiley

válasz erre

Tommy

2 hónapja, 2 hete és 1 napja

Wooooow! meglepett smiley

válasz erre

Porthos

2 hónapja, 2 hete és 1 napja

Nem vagyok meglepve, Kína iszonyat durván tolja.

válasz erre

techiii

2 hónapja, 2 hete és 1 napja

Az nem semmi.

válasz erre