Kína elkezdte tesztelni legújabb rakétájának hajtóművét emberes holdküldetésekhez

2024. július 25.
18.6541
csirkee profilja, adatai
csirkee
Nem titkolt szándéka Kínának, hogy 2030 környékén elindítsa első emberes küldetését a Holdra, ennek hatására a napokban sikeresen tesztelték az új generációs legénységi hordozórakéta, a Long March-10 harmadik fokozatú folyékony hidrogén- és folyékony oxigénmotorját.

Kína az elmúlt években nagyot lépett előre az űrkutatásban, hiszen a közelmúltban sikerült talaj- és kőzetmintákat hozniuk a Hold túlsó oldaláról, ami korábban senkinek sem sikerült. A cél pedig továbbra is az, hogy embert küldjenek a Holdra, lehetőleg 2030 előtt. Ehhez pedig már fejlesztik a következő generációs rakétájukat, ami a legfrissebb teszt során megerősítette, hogy a rakétahajtómű hosszabb ideig működhet majd az űrben.

Az állami tulajdonú Global Times szerint ez a fejlemény jelentősen támogatja Kína emberes holdkutatási programjának zökkenőmentes előrehaladását. A kínai űrprogram fővállalkozója, a CASC bejelentette, hogy az új generációs emberes hordozórakéta az előrejelzések szerint 27 tonna hasznos teher szállítására lesz képes a Föld-Hold transzfer pályán, és 70 tonnára a Föld-közeli pálya esetén. A tervek szerint a Long March-10 várhatóan 2027-re készül el, ekkor lehet majd az első kilövése.

A Long March-10 körülbelül 92,5 méter hosszú, nagyjából 2189 tonna súlyú, és körülbelül 2678 tonna felszállási tolóerővel rendelkezik. A rakétát folyékony hidrogén és oxigén kombinációja hajtja, mintegy 130 tonnás tolóerőt biztosítva, ami egy fokkal jobb, mint a jelenlegi Long March-5.
4 hozzászólás

CharlieFirpo

1 hónapja, 3 hete és 3 napja

Sima ügy lesz nekik.

válasz erre

Ronalddo

1 hónapja, 3 hete és 4 napja

Nem tökölnek.

válasz erre

Porthos

1 hónapja, 3 hete és 4 napja

Iszonyatosan pörög Kína!

válasz erre

inkognito

1 hónapja, 3 hete és 4 napja

Még azt is elhiszem, hogy ők hamarabb érik el a Holdot, mint a Nasa.

válasz erre