Az űriparban egyre fontosabbá válik a környezettudatosság, azaz ne terheljük az űrt felesleges űrszeméttel, ami akár potenciálisan veszélyt jelenthet a többi, jól működő műholdra, éppen ezért Kína elindította az első visszatér műholdját, melyet a jövőben akár újra és újra a világűrbe lehet majd juttatni.
A napokban a Csiucsüan Űrközpontból egy Hosszú Menetelés-2D rakétával állították pályára a Sicsien-19 (Shijian-19) újrahasznosítható műholdat, ami jelentős mérföldkőnek számít az ország űrprogramjában. A műhold egy új, kísérleti visszatérő űreszköz, amit a jövőben akár 15 alkalommal is felhasználhatnak.
A műholddal különféle méréseket és tudományos kísérleteket fognak végezni a jövőben. A Sicsien-19 elsődleges küldetése, hogy magokon űrmutagenezis-kísérleteket végezzen. A kozmikus sugárzásnak és a mikrogravitációnak kitéve ezek a kísérletek olyan mutációkat eredményezhetnek, amelyek segíthetnek új növényfajták kifejlesztésében. A küldetés célja olyan új növényfajták létrehozása, amelyek hozzájárulnak a kínai vetőmagipar fejlődéséhez.