Roberto J Dohnert közzé tette a Black Lab Software heti frissítéseit, amelynek középpontjában az újra ingyenesen letölthető Balck LaB Linux Enterprise 11 új verziói állnak.
Nem friss, de elevenítsük fel, hogy a Black Lab Linux Enterprise 11 a Gnome 3-at használja, amelynek oka, hogy az Ubuntu, pontosabban a Canonical felhagyott a Unity felület fejlesztésével, így a legtöbb felhasználó már most elkezdett a Gnome felé orientálódni, így ha növelni szeretnék a táborukat, mindenképpen erre az asztali környezetre kell, hogy optimalizáljanak.
Ennek ellenére akadnak olyanok, akik kevésbé szimpatizálnak a Gnome-mal, és valljuk be, vannak a piacon ez mellett is nagyon jó asztali környezetek, kvázi a Black Lab-nek is több lábon kell állnia, így elérhetővé tették a Black Lab Linux Enterprise 11 két új forkját, legalábbis session tekintetében.
Így a könnyedebb Xfce valamint a Mate asztali környezet kedvelőinek is örömhírt hozott Dohnert, hiszen elérhetővé tették az említett két különböző ISO fájlt.