Óriási volt a nyomás a Relativity Space csapatán, hiszen nem csak elsőként szerettek volna egy 3D nyomtatással készült rakétát az űrbe juttatni, de ők akartak az elsők lenni abban is, hogy elsőként állítanak pályára egy metán meghajtású hordozórakétát. Sajnos ezek az álmok egyelőre nem valósultak meg, a tegnapi kilövés sem sikerült.
A vállalat t-mínusz nullánál indítási megszakítást rendelt el, miután az űrszonda kilenc első fokozatú Aeon hajtóműve felzúgott, majd szinte azonnal le is állt. Ezután a startup még egy indítást szeretett volna, ám az időablak lejárt, a Terran 1 egyelőre marad a Földön, a cég nem közölte, hogy mikor próbálkoznak legközelebb. A Relativity Space azt állítja, hogy a Terran 1 rakétát 60 nap alatt képesek megépíteni és nagyjából 12 millió dollárba kerül.
The team went HARD today and we intend to do so during our next attempt. More to come on the new launch date and window soon. #GLHF pic.twitter.com/VVyrfF09sL
? Relativity Space (@relativityspace) March 11, 2023