A Voyager 1-et 16 nappal a Voyager 2 után indították 1977. szeptember 5-én Cape Canaveralból, és jelenleg 24,4 milliárd kilométerre, míg szondatestvére 20,4 milliárd kilométerre van a Földtől. Az űrszonda jelenleg a csillagközi térben halad, miközben több gond is adódott a kommunikációval az elmúlt időszakban, de szerencsére az összes hibát sikerült megoldani a szakembereknek.
A Voyager 1 az elmúlt években olyan bolygók és holdak mellett haladt el, mint például a Jupiter, a Szaturnusz, az Ió, az Europa és még számtalan égitest, ahonnan rengeteg értékes adatot gyűjtött össze és küldött haza. Ezeket az adatokat a mai napig felhasználják különböző kutatásokhoz a tudósok. A bolygók mentén hintamanővereket hajtott végre az űrszonda, aminek segítségével többször is növelni tudta sebességét.
A NASA számításai szerint 2025-ig még biztosan működni fog néhány tudományos mérőeszköz, de az azt követő 11 évben már nem lesz energiája ezek működtetésére, és 2036-ra el fogja hagyni a Deep Space Network, a NASA kommunikációs rendszerének hatáskörét. A kommunikáció most is nagyon hosszadalmas, ekkora távolságból nagyjából 45 órába telik a NASA munkatársainak kapcsolatba lépnie az űreszközzel. Amennyiben nem ütközik semmivel a Voyager 1, úgy vélhetően útja tovább fog tartani.
A NASA hivatalos közleménye azt mondta a két Voyager-szondáról:
"A Voyagerek sorsa, hogy - talán örökre - a Tejútrendszerben vándoroljanak."