Június 25-én a feltörekvő mesterséges intelligenciajáték-innovátor, a kínai Haivivi vállalat hivatalosan is piacra dobta a világ első interaktív, mesterséges intelligencia technológián alapuló beszélő játékát, a BubblePal-t, mely képes természetes beszélgetéseket folytatni a gyerekekkel.
Ahogy egyre jobban terjed a világban az AI-technológia, úgy a játékipar sem maradhat ki a fejlődésből, és már egyre több vállalat dob piacra MI-vel támogatott játékokat. A Haivivi, a gyerekeknek szánt élményszerű termékek fejlesztésével foglalkozó játékgyártó cég hivatalosan is piacra dobta az új, mesterséges intelligencia által hajtott játékot BubblePal néven.
Az Artificial Intelligence Global Company (AIGC) technológiájával működő BubblePal a világ első ilyen interaktív játéka, ami képes kapcsolatba lépni a gyerekekkel és természetes beszélgetéseket folytatni velük, így egyfajta érzelmi társaságot kapnak a gyerekek. Az eszköz ráadásul többnyelvű, így több országban is elérhetővé válik majd. A vállalat közleménye szerint a beszélgetéshez csak meg kell nyomni a felület gömb alakú, világító szilikonját.
A BubblePal USB-C töltőporttal rendelkezik, amely négy órás akkumulátor-élettartamot biztosít. Az állítható pántnak köszönhetően bármilyen plüssállatra fel lehet rakni, így a gyerekek akár kedvenc plüssmacijukkal is beszélgethetnek. A mesterséges intelligenciával működő eszköz a bionikus memóriatechnológia révén tanul és alkalmazkodik, amikor folyamatosan beszélgetnek a gyerekekkel.
Az, hogy ez mennyire jó megoldás egy gyerek életében, jó kérdés, hiszen az eszközzel még jobban elszeparálódnak a gyerekek és még magányosabbakká válhatnak, ami jelenleg is óriási nagy probléma.