Ian McKellen és Elijah Wood is szerepet kap a Gollamos mozifilmben

2026. április 15.
4.3441
Botyi profilja, adatai
Botyi
A Warner Bros a las vegasi CinemaConon több szereplőt is leleplezett az Andy Serkis rendezésében készülő, jövőre megjelenő The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum (A Gollam nyomában) című filmhez.

A film rendezése mellett Serkis Gollam/Szméagol szerepét is eljátssza, Ian McKellen visszatér Gandalfként, Elijah Wood pedig Frodóként, Lee Pace pedig Thranduilként. Az új szereplői között szerepel Kate Winslet Marigolként és Leo Woodall Halvardként, Jamie Dornant pedig Aragornként láthatjuk.

Az eredeti trilógia forgatókönyvírói, Fran Walsh és Philippa Boyens mellett Phoebe Gittins és Arty Papageorgiou is részt vesz J.R.R. Tolkien művének adaptálásában, amely az első film előtti eseményeket mutatja be. Andy Serkis Gollamként nyújtott alakítása a második és harmadik filmben áttörést jelentett a motion capture technológiában, azóta a Hobbitban ismét eljátszotta a szerepet.

Legutóbb 2024-ben láthattuk a franchise-t nagyvásznon, akkor debütált A Gyűrűk Ura - A rohírok háborúja animációs alkotás, az új film 2027. december 17-én kerül mozikba.


3 hozzászólás

Porthos

3 hete és 3 napja

Jól hangzik! mosolygó smiley

válasz erre

Levi87

3 hete és 4 napja

Gondolom valami rövid kameo.

válasz erre

techiii

3 hete és 4 napja

Na fene. A régiek visszatérnek.

válasz erre