Hongkongi céget perelt be a Facebook, mert vírusokat küldtek a felhasználóknak

2019. december 10.
7.8041
Figyelem! Ez a hír már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
OMA_Seriff profilja, adatai
OMA_Seriff
Ismét súlyos kudarcot vallott a Facebook biztonsági rendszere, lévén a közösségi oldal beeresztett egy olyan reklámcéget a hongkongi ILikedAd Media képében, akik vírusos linkeket terjesztettek a portálon keresztül.
 

Hogy az esetre miként kerülhetett sor, azt egyelőre senki nem tudja, de ahelyett, hogy a Facebook a saját háza táján sepregetne egy kicsikét, inkább pert indítottak a hongkongi vállalat ellen, akik celebek fotóival érték el, hogy a felhasználók kattintsanak a reklámjaikra, amivel rögtön települt is gépükre egy kártékony malware.

A vírus segítségével a vállalat képes lett arra, hogy ellopja a felhasználók profilját, ezáltal a fiókjuk segítségével különféle csaló hirdetéseket terjesztettek fogyókúrás és potencianövelő tablettákról. A Facebook tervei szerint minden áldozat kártérítést kaphat!
vírusos linkeket terjesztettek a portálon keresztül.'>
2 hozzászólás

Fikarc

6 éve, 13 napja

Biztos örülnek hogy végre ők is perelhetnek valakit. röhögő smiley

válasz erre

technomancer

6 éve, 13 napja

Mondjuk lehet hogy védekezni kéne inkább, nem? röhögő smiley

válasz erre