A hír nem pletyka vagy belsős értesülés, maga Jack Conte, a Patreon vezérigazgatója jelentette be egy blogbejegyzés részeként, amelyben kiemelte, hogy 93 ember veszíti el az állását az AI miatt, mert csak így érhetik el azt, hogy stabil és megbízható vállalati hátterük maradhasson fenn.
A Patreon abban a tekintetben korrekt, hogy az elküldött alkalmazottak számára 16 hét végkielégítést kapnak, sőt további egy hét extra fizetés jár minden korábban megkezdett év után, valamint az év végéig egészségügyi ellátásban, illetve laptopvásárlási támogatásban részesülnek.
A vezérigazgató szerint bár továbbra is kitartanak azon nézet mellett, miszerint az AI nem helyettesíti az emberi kreativitást, viszont hatása van a vállalati működésre és tevékenységekre, és ha nem alkalmazkodnának, akkor két-három év múlva lehúzhatnák a rolót.
