Hazatértek a Sencsou-19 misszió tajkonautái

2025. május 01.
6.3211
csirkee profilja, adatai
csirkee
A Sencsou-19 misszió három tajkonautája még tavaly október végén indult el a kínai űrállomásra, hogy lecseréljék a fedélzeten tartózkodó korábbi küldetés tagjait, valamint azért, hogy hónapokat töltsenek a világűrben és kísérleteket végezzenek, de most végre sikeresen hazatértek.
 

A napokban indult útjára a Sencsou-20 misszió három tagja, akik a Sencsou-19 küldetés résztvevőit váltották a világűrben, akik az elmúlt hónapokban több űrsétát is végrehajtottak a Tienkung űrállomás körül, ezek közül volt olyan ami rekord hosszúságúra sikeredett. Mindeközben több tudományos kísérletet is végrehajtottak.

Caj Hszücsö, Szung Lingtung és Vang Haocö a tegnapi nap során sikeresen visszatért a Földre és a Belső-Mongólia keleti részén található Dongfeng leszállóhelyen landoltak. Eredetileg nem ezen a helyen értek volna földet, hanem a szokásos Szö-Ce-Vang körzetben, ám ott annyira szeles volt az időjárás, hogy a kínai űrügynökség változtatott a terven. A Kínai Emberes Űrügynökség (CMSA) kiemelte, hogy a váratlan helyszínváltozás ellenére minden a tervek szerint zajlott.
indult el a kínai űrállomásra, hogy lecseréljék a fedélzeten tartózkodó korábbi küldetés tagjait, valamint azért, hogy hónapokat töltsenek a világűrben és kísérleteket végezzenek, de most végre sikeresen hazatértek.'>
4 hozzászólás

CharlieFirpo

2 hónapja,

Azért lehet abban némi para, amikor közlik veled az utolsó pillanatban az űrben hogy nem ott szállsz le ahol kéne, mert van valami kis pittyputty. röhögő smiley

válasz erre

Kisfaludy82

2 hónapja, 1 napja

Szépen beérték az USA-t mindenben...

válasz erre

Porthos

2 hónapja, 1 napja

Ők legalább hazajutottak időben. röhögő smiley

válasz erre

techiii

2 hónapja, 1 napja

Kemény lehet így utazni.

válasz erre