A két Voyager űrszonda a leghosszabb ideig működő ember alkotta szondává vált, mivel 1970-es évek óta repülnek a mélyűrben, ám a hírek szerint a Voyager 1 eszköztől hamarosan végleg búcsút kell vennünk, ugyanis egyre több a probléma vele, amit már nem tudnak megoldani.
A Voyager 1 1977-ben indult útjára, röviddel ikertestvére, a Voyager 2 után, melyek már a Naprendszerünk szélénél járnak és a kommunikáció egyre nehezebb. A problémák először akkor merültek fel, amikor 2022 májusában a Voyager 1 elkezdett adatok helyett halandzsát visszaküldeni. Ezt végül meg tudták oldani, de decemberben ismét felmerült ez a hiba és azóta sem tudták megoldani.
A Voyager 1 problémáinak elhárításában az az igazán nehéz dolog, hogy több mint 22 órába telik, mire bármilyen jel eléri a szondát. Ezután ezeknek a jeleknek vissza kell jutniuk a Földre, ami további 22 óra, azaz nagyjából 45 órába telik a NASA munkatársainak a kommunikáció. A szakemberek igazi csodának tartanák, ha sikerülne helyreállítani a Voyager 1-et ilyen távolságból.