A FireEye saját blogján Kevin Mandia, a cég vezérigazgatója írta meg, hogy illetéktelenek sikeresen behatoltak a cég belsős rendszerébe, ahonnan bár a támadóknak nem sikerült az ügyfeleik adatait megszerezniük, de több a FireEye által fejlesztett szoftvert sikerült eltulajdonítaniuk.
Az érintett szoftverek az egyszerű szkriptektől kezdve a MetaSploit vagy CobaltStrike-hoz hasonló teljes keretrendszerig terjednek. A csapat folyamatosan figyeli a hacker tevékenységeket, de még nem találtak bizonyítékot, hogy a támadók használni kezdték-e ezeket, ahogy azt sem tudni, hogy ezek az eszközök hacker körökben terjedni fognak-e.
Mandia nem osztott meg sok információt arról, hogy hogyan is sikerült behatolniuk a rendszereikbe, de állítása szerint nem egy mezei hacker csoport áll a támadás mögött, hanem egy kormányzati háttérrel rendelkező csapat, akik célzottan támadtak. Egyes spekulációk szerint az oroszok állnak a háttérben, hiszen 2016-ban a Shadow Brokers nevezetű csapat hasonlóan hatolt be az NSA rendszereibe és lopták el az NSA saját fejlesztésű szoftvereit.
Az incidens természetesen a cég hírnevének sem tett jót, ugyanis a bejelentést követő egy órában a részvények 9%-ot zuhantak.