Már nem először vizsgálják meg közelebbről a 6500 fényévnyire található Rák-ködöt, mely egy felrobbant csillag maradványait rejti, ahol rengeteg érdekesség derül ki a haldokló csillagokról, valamint az újonnan születőkről, ugyanis a porból és gázból álló ködben sok új csillag születik.
A csillagászok becslése szerint egyedül a Tejút-galaxisban több tízezer köd található, a James Webb teleszkóp most a tudósok körében jól ismert Rák-ködöt nézte meg jobban, amit korábban a Hubble is megvizsgált már. Körülbelül 1000 évvel ezelőtt a csillagászok feljegyeztek egy szupermasszív csillagot, amely szupernóvává vált, és ennek a csillagnak a sűrű magja érintetlen maradt.
Ez a mag a Rák-köd pulzárja, egy gyorsan forgó objektum, amely a Rák-köd esetében túltölti a körülötte lévő gáznemű anyagot, erős mágneses térrel rendelkeznek. Ezt korábban a Hubble nem tudta megmutatni, ám a James Webb fejlettebb érzékelői már jól mutatják. A képen látható többi, színesebb gáz- és porinda a halott csillag maradék darabja, például az ionizált kén vöröses-narancssárga színű, az ionizált vas kék, a por pedig zöldessárga.