Számomra nem kicsit meglepő, hogy az álommunkahelynek tartott Google-nél is vannak rossz munkavállalói tapasztalatok, akárcsak a Twitter-nél.
Legalábbis a Business Insider korábbi beszámolói szerint.
Noha a munkavállalók 85%-a ajánlaná munkahelyét az ismerősének, azért vannak akik, a negatívumokat sem hallgatják el. (Annak ellenére, hogy a Glassdoor értékelési lista öt pontjából négy és felet tudhat magáénak.)
Bár a gyors növekedésnek is megvannak a maga előnyei (lehetőségek, felelősségek), mégis sokan panaszkodnak arra, hogy a túl gyors növekedés következménye, hogy kezd eltűnni a startup jelleg.
És természetesen a (menedzserek közti) hierarchiális problémák is előfordulnak, melynek számos negatív következményei vannak, mint például nem megfelelő problémakezelés.
A Gyakornok című filmben ugyan kaphattunk némi ízelítőt a Google-ről, mint munkahelyről, de a dolgozók szerint azért nem annyira fényes a helyzet ott sem. Tekintve, hogy a Google válogathat a jobbnál jobb munkaerőkben, válogat is: bizonyos feladatokat egészen egyszerűen túlképzett szakemberek végeznek el, természetesen alacsonyabb fizetésért. (Ez olyan ismerős!) Ezek után nem is annyira meglepő, hogy a vezető pozicióban lévő menedzserek, fejlesztők arrogánsak, önteltek; annak ellenére, hogy bár felverekedték magukat arra a szintre, tudásuk ugyanakkor megkérdőjelezhető.
Bár a korábban említett film szórakoztatónak és mókásnak is tűnhet, de például meglepő az a panasz, hogy egyszerűen túlzsúfolt a cég székhelye. Nincs lehetőség a kreatív alkotásra, mert nem ritka például, hogy egy irodát többen is használnak egyszerre.
Hogy ezeknek a beszámolóknak mennyi a valóságtartalmuk, nem tudom. De mint tudjuk, ugyebár nem zörög a haraszt... Akárhogy is legyen, én azért szivesen vállalnék ott munkát.