A Lucy elnevezésű űrszonda még 2021-ben indult útjára, hogy a Jupiter pályáján keringő úgynevezett trójai kisbolygókat/aszteroidákat tanulmányozza, melyek rengeteg információt nyújthatnak Naprendszerünk korai időszakáról, és most egy friss felvételt osztott meg a NASA az egyik ilyen kisbolygóról.
A trójai kisbolygók a Naprendszer keletkezését követő néhány százmillió évben alakulhattak ki a négy gázóriás (Jupiter, Szaturnusz, Uránusz, Neptunusz) környékén. A Lucy űrszonda nemrégiben megközelítette az egyik ilyen kisbolygót, melyről felvételeket készített és haza is küldte azokat, a NASA pedig a napokban megosztotta a felvételeket.
A felvételeken a Donaldjohanson névre keresztelt kisbolygó látható. Az űrszonda mindösszesen 960 kilométeres távolságra volt a kisbolygótól, a rengeteg felvételt összefűzve pedig egy animáció is készült róla. A kutatókat meglepte az objektum különös formája, feltűnően bonyolult geológiával rendelkezik. Az űrszonda L'LORRI képalkotója által gyűjtött első elérhető képek előzetes elemzése alapján az aszteroida nagyobbnak tűnik az eredetileg becsültnél, körülbelül 8 km hosszú és 3,5 km széles a legszélesebb pontján.

A Lucy űrszonda 2025 hátralévő részének nagy részét a fő aszteroidaöv átutazásával tölti, majd 2027 augusztusában találkozik a küldetése első fő célpontjával, a Jupiter trójai Eurybates aszteroidával.